דינמיקה של האטמוספירה

מתוך אנציקלופדיה, המכון למדעי כדור הארץ, האוניברסיטה העברית

(הבדלים בין גרסאות)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
גרסה נוכחית (12:21, 6 בדצמבר 2009) (הצגת מקור)
 
(4 גרסאות ביניים אינן מוצגות.)
שורה 1: שורה 1:
-
האטמוספירה מכילה מספר שכבות אשר מחולקות על פי תהליכים פיסיקליים המובילים להשתנותם של פרמטרים פיסיקליים כמו: טמ''פ, צפיפות אוויר, מהירות רוח ועוד. אחת משכבות אלו היא [[שכבת הגבול]]
+
ה[[אטמוספירה]] מכילה מספר שכבות אשר מחולקות על פי תהליכים פיסיקליים המובילים להשתנותם של פרמטרים פיסיקליים כמו: [[טמפרטורה]], צפיפות אוויר, מהירות [[רוח]] ועוד. אחת משכבות אלו היא [[שכבת הגבול]].
 +
בחקירת הדינמיקה של האטמוספירה בדרך כלל משתמשים ב[[קירוב הרצף]], וזאת למרות שהמולקולות של האויר בדידות.
 +
 
 +
בחיי היום יום אנו מרגישים איך הדינמיקה של האטמוספירה מביאה אלינו מערכות מזג אויר שונות כמו [[שקע ברומטרי]] או [[רמה ברומטרית]] אשר מאופיינים בתכונות האופיניות שלהם כמו שינוי משטר [[גשם|הגשמים]].
 +
 
 +
'''נושא זה נחקר במכון למדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית בירושלים http://earth.huji.ac.il'''

גרסה נוכחית

האטמוספירה מכילה מספר שכבות אשר מחולקות על פי תהליכים פיסיקליים המובילים להשתנותם של פרמטרים פיסיקליים כמו: טמפרטורה, צפיפות אוויר, מהירות רוח ועוד. אחת משכבות אלו היא שכבת הגבול. בחקירת הדינמיקה של האטמוספירה בדרך כלל משתמשים בקירוב הרצף, וזאת למרות שהמולקולות של האויר בדידות.

בחיי היום יום אנו מרגישים איך הדינמיקה של האטמוספירה מביאה אלינו מערכות מזג אויר שונות כמו שקע ברומטרי או רמה ברומטרית אשר מאופיינים בתכונות האופיניות שלהם כמו שינוי משטר הגשמים.

נושא זה נחקר במכון למדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית בירושלים http://earth.huji.ac.il

כלים אישיים